%100 Yerli Kinoa Unu- 1 KG

%100 Yerli Kinoa Unu- 1 KG
Görsel 1
Fiyat:
31,50 TL
5.0 1
31.50 www.cevizhane.org
Sepete EkleSatın Al

NET 1 KG
%100 Yerli Üretim

Anlaşmalı üretim yaptırıyoruz. Bölgemiz ekim için elverişli değil bu nedenle Konya bölgesinde birlikte çalıştığımız çiftçilerimiz mahsülü bizim için yetiştirmektedir.
Biz hasat zamanı Karabuğdayı alıp tamamen glutenden arı bir tesiste ayıklatıyor ve kabuğunu temizletiyoruz.

Bu aşamada ürünün glutensiz sertifikası vardır.Sertifikalar kısmından görebilirsiniz.

Ancak ürünü nakliye ambar ya da kargo ile Muğlaya alıyoruz. Taşıma esnasında çok düşük bir olasılık dahilinde olsa bile buğdaya temas etme ihtimali var. Bu nedenle glutensiz ibaresini kullanmıyoruz.

Ürünü ise bir kerede değil her ay belli aralıklarda ayıklatıyor ve yıkanması ve kuruması için glutenden arı bir tesiste işlenmesini sağlıyoruz.

Bu nedenle her parti için analiz yaptırmak çok sağlıklı olmayacak.

Çapraz bulaşma olabilir ifadesini kullanıyoruz.

Siz müşterilerimizden bizden ürün alıp analiz yaptırdığınız oluyor. İmkanı olanlar yaptırıyor ve sonuçları bizimle severek paylaşanlar var.

İnstagram profilimizde buraya tıklayarak gönderiye ulaşanbilirsiniz. Piyasadan alınan beyaz ekmek, glutensiz karabuğday ekmeği ve bizim unumuz ile yapılan ekmek analiz ediliyor ve sonuçlara göre tek bizim unumuz ile yapılan ekmek glutensiz çıkıyor. Gluten bulaşığı yasal olarak belirlenen miktarın çok ama çok altında.

Analizi detaylı incelemek isterseniz tıklayabilirsiniz.
 

KİNOA UNU NEDİR ?

Kinoa gluten bulaşmasını engellemek için özenle temizlenmiş hasat makinaları kullanılarak hasat edilir. Tesisimize gelerek makineler yardımıyla dış kabuğundan ayrılan kinoa, her hangi bir acı tat kalmaması için bazı özel işlemlerden sonra öğütülerek un haline getirilir.

KİNOA UNUNU NASIL TÜKETMELİYİZ?

Kinoa ununu unlu mamüllerin tamamında kullana bilirsiniz. Tüketimi ile ilgili tavsiyemiz kinoa ununu diğer unlarla birlikte karıştırarak kullanmanız. Bu şekilde tüketerek tadına daha kısa sürede alışacaksınız (çölyak hastalarıda glutensiz unlarının içerisine ilave ederek tükete bilir.).

KİNOA UNUNUN İÇERİĞİ

Tamamen doğaldır. İçerisinde katkı maddesi ve koruyucu maddeler içermez.

 Yüksek oranda diyet lif içerir. Sizi tok tutar.

Antioksidandır.

Yüksek oranda kaliteli protein ,vitamin ve mineral içerir.

Glisemik indeksi düşüktür.Tahıllardan elde edilmiş ürünlerdeki unlarda glisemik indeks seviyesi yüksektir. Kinoa bir tahıl değildir fakat bir tahıl gibi tüketilir. Kinoa unu şeker hastaları için çok değerlidir.

Kinao unu glutensiz bir un olup çölyaklılar için farklı bir lezzettir. Çölyaklılar için diğer önemli bir konu ise normal glutensiz unlarda kullanılan ham maddeler genellikle yüksek glisemik indeksleri yüksek olduklarından sürekli tüketilmesi durumunda şeker hastalığına sebep olabilmektedir. Bu konuda kinoa unu size çok ama çok yardımcı olacaktır.

Diğer Özellikler
Stok Kodu7085
MarkaKaptan`ın Ceviz Çiftliği
Stok DurumuVar

PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.