Kabuklu Kuru Ceviz Aşısız (1 Kg)

Kabuklu Kuru Ceviz Aşısız (1 Kg)
Kabuklu Kuru Ceviz Aşısız (1 Kg)
Kabuklu Kuru Ceviz Aşısız (1 Kg)
Kabuklu Kuru Ceviz Aşısız (1 Kg)
Görsel 1
Görsel 2
Görsel 3
Görsel 4
Mevsimi gelip biz hasat ettiğimizde ya da yaptığımızda
Haber Ver

Bu ürünün yerine tercih edebileceğiniz ürünler

2019 yılı mahsülü.
Vakti zamanında dikilen babamın çocukluğundan , dedemlerden kalma bir kaç ceviz ağacımız var. Cins değil yerli köy cevizidir.

Küçüklü büyüklüdür. Cins cevizler gibi iri iri değildir.

Dış görünüşe aldanmayın ama içi çok lezzetlidir.

Yerli ve Yalova cinsi cevizlerimizin hasadı Temmuz ayında başlamakta ve Eylül ayına dek sürmektedir. Temmuz ayında sıcaklar bastırmadan toplanan cevizlerimiz süt beyaz olup taze olarak tükenmekte. Ancak iklimlerin değişmesi ve hava koşulları nedeni aynı zamanda bizim endüstiyel gübre kullanmamamız sebebi ile cevizlerin iç rengi farklı olmakta. Bu çok normal bir durum iken ithal cevizlerde görülen standart açık renk ile kıyaslandığında sizin aklınızda pek çok soru oluşabilir.
Yaprak gübresi kullanmıyoruz. Bu nedenle ağaçlarda yaprak az. Yaprak az olduğu için yazın gündüz sıcağında yarağın altında kalan cevizler güneştn etkilenmemekte ve rengi sür beyaz kalmakta yaprak altında olmayan cevizler ise güeşten dolayı rengi koyulaşmaktadır. Muğla da gece ve gündüz sıcaklık farkı çok yüksek olduğu için bu cevizlerin iç rengini etkilemekte.
Cevizlerimiz açıklı koyulu kahverengidir.
Fotoğraflarda görüğünüz gibidir. Simsiyah olanlarda vardır dış kabuktan anlamak mümkün değildir. Ceviz aynjı yerli ceviz olup tadında bir farklılık yoktur.
Sosyal medya hesaplarımızda bununla ilgili video ve fotoğraf paylaşmımız bulunmakta. Bizim için çok normal bir konu iken buraya açıklamayı eklemek istedim.


 

Diğer Özellikler
Stok Kodu3013
MarkaKaptanın Ceviz Çiftliği-s
Stok DurumuBu ürünümüz biz tekrar yapıncaya kadar bitmiştir.

PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.