x
 • 0
 • 1

Kinoa Tane 1000 g

Fiyat
:
152,00 TL
glüteniçermez.png (6 KB)  laktoziçermez.png (6 KB)  koruyucuiçermez.png (6 KB)  Analizli.png (5 KB)  kargoda.png (6 KB)
Paylaş:
 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Yorumlar (0)
 • Tavsiye Et
 • Resimler
 • Beni Ara
 • Hızlı Mesaj
 • Öneri Kutusu
 • Kinoa Tane 

  Genel Bilgilendirme:

  Kinoa tane, son yıllarda ülkemizde üretimi yaygınlaşan ve glütensiz ürünler içerisinde adı hızlı bir şekilde duyulmaya başlanan Chenopodioideae alt familyasından bir bitkidir aslında bitki tohumuda diyebiliriz. Tahıllar ile çok fazla karıştırılsa da aslında pancar ve ıspanakgiller familyasına ait glütensiz sınıfta yer alan kinoa ; yüksek oranda vitamin, mineral ve lif içerir. Kinoa tohumunda A, B, C, D ve K vitaminleri haricinde magnezyum, demir, çinko, kalsiyum ve fosfor açısından da zengindir.

  Günümüzde sadece çölyak hastaları değil, sağlığına önem veren, glütensiz beslenmek isteyen kişiler tarafından özellikle tercih edilmektedir.

   

  Biz nasıl ürettik?

   

  İklim ve toprak koşullarını göz önüne alarak Türkiye’nin seçili bölgelerinde kinoa üretimi yapmaktayız. Bu sene Tarım İl Müdürlüğü ile iş birliği yaparak bölgemizde kinoa üretimini desteklemekteyiz. Kinoa tane üretimimiz hasat edildikten sonra glütenden arı bir tesiste temizlenir ve tohumun dışında bulunan zarımsı saponin özel bir makinede soyularak ayrıştırılır. Daha sonra kinoa elekten geçerek sınıflandırılır ve tertemiz bir şekilde direk kullanıma hazır olarak paketlenir.

   

  Nasıl kullanmalı?

  Kinoa tane lezzet bakımından Türk damak tadına oldukça yakındır. Mutfağımızda sıklıkla kullandığımız ince bulgur yerine neredeyse tüm tariflerde kinoa tane kullanabiliriz.

  Hazırlık aşamasında;  Kinoa taneyi öncelikle bir kaba alın ve üzerinde kabuk soymadan kalan saponin maddesi uzaklaşıncaya kadar güzelce ovalaya ovalaya yıkayın. Yıkadıkça yüzeye çıkan köpükleri göreceksiniz , bu köpük uzaklaşıncaya kadar yıkamaya devam edin. Eğer isterseniz suda da bekletebilirsiniz.

  Pilav yapımında ideal ölçü 1’e 1.5 tur. İsterseniz bu ölçüde yapabilir veya makarna haşlar gibi kinoa taneyi suda haşlayabilirsiniz. Kısır yapımından tutun, dolmalara, sarmalara, çorbalara ve salatalara ekleyebilirsiniz.

  Kinoa pişirme detay ve tariflerine instagram hesabımızdan ulaşabilirsiniz.

  İçindekiler: Kinoa Tane

  Alerjen Uyarısı: - 

  İçermez: Koruyucu ve katkı maddesi , süt ürünü içermez.

  Gramaj ve Muhafaza: Serin kuru bir yerde, direk ısı ve ışığa maruz kalmadan kendi ambalajında en az 1 yıl süresince muhafaza edebilirsiniz.

  Sertifikasyon: Ürünlerimizle ilgili laboratuvar analiz sonuçlarına aşağıda yer alan linklerden ulaşabilirsiniz.

  Glüten İçermez Analizi İçin Tıklayınız.

  Pestisit İçermez Analizi İçin Tıklayınız.

  Pestisit İçermez Analizi-2 İçin Tıklayınız.

  Ürün Etiketleri
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.